איך להוציא פספורט אירופאי?

איך להוציא פספורט אירופאי? תלוי מי שואל. אם אתם ישראלים שמוצא המשפחה שלכם אירופאי והסבים והסבתות שלכם הגיעו ממדינות כמו פולין, גרמניה או הונגריה, כנראה תצטרכו להוכיח שהם אכן היו אזרחי המדינות הללו, ובתהליך סיזיפי ויקר ייתכן מאוד שעבורכם זו תהיה התשובה היחידה לשאלה – איך להוציא פספורט לאירופה. ומה בעניין ישראלים שהמשפחות שלהם לא ממוצא אירופאי, מה לגבי יוצאי צפון אפריקה, האם עבורם לשאלה –'איך להוציא פספורט אירופאי?' יש בכלל תשובה חיובית? תתפלאו, לא רק שהתשובה חיובית אלא שהיום ברוב מוחלט של המקרים יותר קל ליוצאי צפון אפריקה להצטייד בדרכון אירופאי מאשר ליוצאי אשכנז.

איך להוציא פספורט ליוצאי ספרד?
כמו שהזכרנו, אם בעבר השאלה – 'איך להוציא פספורט אירופאי?' היתה רלוונטית רק ליהודים אשכנזים, היום הגלגל התהפך והאזרחות האירופאית הרבה יותר נגישה דווקא עבור יוצאי צפון אפריקה ושאר יהודים 'ספרדים'.

התיוג, 'ספרדים' הוא המפתח לתעלומה. לפני כמה שנים עברה בספרד ופורטוגל חקיקה חדשה שמאפשרת לצאצאי היהודים שגורשו מספרד ב-1492 ומפורטוגל ב-1497 לקבל אזרחות ספרדית (או פורטוגלית). בשונה מהנוהל בו נוהגות מדינות כמו פולין, הונגריה וגרמניה שדורשות נטל הוכחה משמעותי מצעירים ישראלים שמתבססים על העובדה שמוצא משפחתם ממדינות אלו, בספרד ופורטוגל הוכחת הזכאות פשוטה ומתבססת על מאגר מיוחד של אלפי שמות משפחה של יהודים שהתגוררו בחצי האי האיברי לפני הגירוש. יש לכם קשר לאחד משמות המשפחה? בינגו. אתם כבר לא צריכים לשאול – 'איך להוציא פספורט לאירופה?'.

איך להוציא פספורט לפורטוגל?
אחרי הוכחת הזכאות צריך לזכור שהמסלול הספרדי יותר נוקשה, לכן למרות שהשאלה – 'איך להוציא פספורט ליוצאי ספרד?' פותחת אופציה תיאורטית לספרד ופורטוגל כאחד, בפועל המסלול הפורטוגלי יותר פשוט. אז איך להוציא פספורט לפורטוגל? הדרך הכי פשוטה ומומלצת היא לפנות למומחים כמו, למשל, חברת פספורטים שהיא היום הגורם הכי מקצועי ומנוסה שעוסק בנושא. מה שיפה זה שאתם אפילו לא צריכים להתעסק בשאלת ה'איך?' ('איך להוציא פספורט אירופאי'), כי בתכלס אתם לא צריכים לעשות כלום, בחברת פספורטים יעשו את כל העבודה בשבילכם.
 
בדקו זכאותכם לדרכון ספרדי או פורטוגלי
בטלפון 072-33-80-542
או מלאו פרטיכם בטופס:
טלפון
072-33-80-542
 
כתובת
שד' ההסתדרות 208, חיפה


 

פספורטים - פספורט ליוצאי ספרד
 

 

שעות פעילות
א’-ה’  9:00-18:30 | יום ו' 9:00-14:00
 
calendar, calendar, schedule, date, time, day