איך מוציאים דרכון לאירופה?

איך מוציאים דרכון לאירופה? איך מתבצעת הוצאת דרכון ספרדי? עם השאלה הזו מתחבטים אלפי ישראלים שמעוניינים להוציא פספורט אירופאי מסיבות שונות ומגוונות. יש מי שרוצה ללמוד או לעבוד במדינות האיחוד, יש מי שמעוניין בהקלות הוויזה ואפשרויות 'הכניסה' שהדרכון האירופאי מקנה, יש מי שסתם חושב ש'אף פעם אי אפשר לדעת' ורוצה להבטיח את שלומו ושלום ילדיו ויש אפילו מי שחושק בדרכון האירופאי מסיבות רומנטיות. עבור כולם השאלה זהה – איך מוציאים דרכון לאירופה?

איך מוציאים דרכון ליוצאי ספרד?
במשך שנים ארוכות עבור ישראלים יוצאי ספרד בני עדות המזרח, לשאלה הזו לא היתה תשובה טובה. אם ישראלים אשכנזים יכלו (ויכולים) להוציא פספורט אירופאי בגלל העובדה שהסבא והסבתא שלהם היו אזרחי פולין, גרמניה, אוסטריה, צ'כיה, רומניה, הונגריה ומדינות נוספות לפני המלחמה, למרבית יוצאי ספרד לא היתה ההזדמנות הזו, כי רוב הקהילות הספרדיות איבדו את הזיקה הישירה ליבשת אירופה כחמש מאות שנים לפני זה. ליתר דיוק בשנת 1492 עם גירוש יהודי ספרד.

באופן פרדוקסלי הגירוש הזה הוא גם המענה לשאלה – איך מוציאים דרכון ליוצאי ספרד? כי לפני שנים אחדות נחקק חוק חדש בספרד ופורטוגל המתיר לצאצאי המגורשים לקבל אזרחות בספרד ופורטוגל, כך שבתעלול יפה של הגורל, עבור יוצאי ספרד השאלה – איך מוציאים פספורט אירופאי – מקבלת תשובה ברורה.

איך מוציאים דרכון לפורטוגל?
מסיבות שונות ומשונות, למרות שהחקיקה בספרד ופורטוגל מסתמכת על אותו מאגר של שמות משפחה יהודיים (שהוכחת זיקה אליהם מאפשרת זכאות להליך ההתאזרחות), התהליך בפורטוגל הרבה יותר ידידותי, מהיר ונוח. לכן, מי שמתחבט בשאלה – איך מוציאים דרכון לאירופה? בדרך כלל יבחר במסלול הפורטוגלי.

ואיך מוציאים דרכון לפורטוגל? ובכן, כמו בשאלה של 'איך מוציאים פספורט אירופאי', גם במקרה הפורטוגלי יש תהליך שמתבסס על רשימת נהלים, הוכחות ובקשות. ההמלצה שלנו היא להיעזר במומחים כמו, למשל, חברת פספורטים שמתמחה במתן מענה יעיל לשאלה – איך מוציאים דרכון לאירופה במסלול הספרדי והפורטוגלי. החברה מעסיקה קבוצה גדולה של חוקרים ומשפטנים בארץ, בספרד ובפורטוגל ומקיימת קשרי עבודה הדוקים עם הקהילה והרשויות  בספרד ופורטוגל, וצברה ניסיון רב שיבטיח שתקבלו את הפספורט האירופאי שלכם באופן המהיר ביותר.
בדקו זכאותכם לדרכון ספרדי או פורטוגלי
בטלפון 072-33-80-542
או מלאו פרטיכם בטופס:
טלפון
072-33-80-542
 
כתובת
שד' ההסתדרות 208, חיפה


 

פספורטים - פספורט ליוצאי ספרד
 

 

שעות פעילות
א’-ה’  9:00-18:30 | יום ו' 9:00-14:00
 
calendar, calendar, schedule, date, time, day