בקשה לאזרחות פורטוגל ישראלים

הטרנד הכי חם היום בקרב מבקשי האזרחות הזרה בישראל הוא  בקשה לאזרחות פורטוגל לישראלים. מה פתאום פורטוגל? ובכן, חוק שנחקק לפני שנים אחדות בספרד ופורטוגל מאפשר ליהודים שהם צאצאים למגורשי ספרד ופורטוגל בסוף המאה החמש עשרה לקבל אזרחות במדינות אלה. אז למה דווקא נתקלים בעיקר בבקשה לאזרחות פורטוגל לישראלים ובהרבה פחות בקשות של ישראלים לדרכון ואזרחות ספרדית?

דרכון ואזרחות ליוצאי ספרד
מיד נתייחס לשאלה הזו, אבל עצם החוק שינה לחלוטין את האפשרויות העומדות בפני יוצאי ספרד כמו קהילות מרוקו, תוניס או אלג'יריה. אם בעבר הדלת הזו לדרכון אירופאי היתה סגורה עבורם, בעקבות החוק החדש היא נפתחה לרווחה.

כאמור, לפי החוק החדש ניתן להגיש בקשה לדרכון ליוצאי ספרד הן בספרד והן בפורטוגל. בפועל, רק מיעוט מהמבקשים פונים למסלול לדרכון ואזרחות ספרדית וכמעט כל המבקשים דרכון ואזרחות ליוצאי ספרד פונים למסלול הפורטוגלי.

לא מדובר בעניין אופנתי או בחירה מקרית, החוקים בספרד ופורטוגל יוצאים מאותה נקודת מוצא היסטורית ואפילו מתבססים על אותו מאגר של שמות משפחה יהודיים כדי לקבוע מי זכאי להתאזרח, אבל המסלולים עצמם שונים. בעוד המסלול בספרד דורש בקיאות בשפה ובהיסטוריה הספרדית ומחייב את הפונה לבצע חלק מהתהליך הבירוקרטי על אדמת ספרד, החוק הפורטוגלי הרבה יותר ליברלי וגמיש. אין שום חובה להכרת השפה וניתן לערוך את התהליך בשלט רחוק – בתנאי שנעזרים במומחים.

אל תנסו לעשות את זה לבד
בקשה לאזרחות פורטוגלית לישראלים יכולה להיות עניין טריוויאלי כאשר מי שמנהל את ההליך מכיר היטב הן את החוק הפורטוגלי והן מקושר עם גורמי ממשל ועם הקהילה היהודית המקומית המופקדת על הענקת אישור הזכאות הראשוני. מי שלא מכיר את השפה, הרשויות והנהלים יתקשה מאוד לבצע את ההליך הזה בעצמו וייאלץ לעלות על מטוס ולנסוע לליסבון – בסופו של דבר זה יעלה לו יותר זמן וכסף. לכן ההמלצה הגורפת היא לעשות את ההליך באמצעות חברה שמתמחה בנושא, כמו למשל חברת פספורטים שכבר טיפלה בהצלחה במאות בקשות לאזרחות פורטוגלית לישראלים וכן אזרחות פורטוגזית לישראלים.
בדקו זכאותכם לדרכון ספרדי או פורטוגלי
בטלפון 072-33-80-542
או מלאו פרטיכם בטופס:
טלפון
072-33-80-542
 
כתובת
שד' ההסתדרות 208, חיפה


 

פספורטים - פספורט ליוצאי ספרד
 

 

שעות פעילות
א’-ה’  9:00-18:30 | יום ו' 9:00-14:00
 
calendar, calendar, schedule, date, time, day