בקשה לאזרחות פורטוגל

מי שיקליד בגוגל את המילים: 'בקשה לאזרחות פורטוגל ישראלים' או 'דרכון פורטוגל' יגלה עשרות תוצאות. מסתבר שבישראל הנושא – 'בקשה לאזרחות פורטוגל' הוא בהחלט נושא חם. למה זה קרה? למה מכל בקשות האזרחות של ישראלים לפספורט אירופאי הבקשה לאזרחות פורטוגלית תופסת את המקום הראשון?

איך מוציאים פספורט לאירופה?
זה לא סוד שישראלים רבים משתוקקים לאזרחות אירופאית שמאפשרת להם חופש אמיתי והזדמנויות רבות ביבשת אירופה. אבל זה בהחלט מפתיע שהיום, רוב מי ששואל – איך מוציאים פספורט לאירופה – בוחר לנסות את מזלו דווקא בפורטוגל שבה, לפחות עד לפני עשור, לא התגוררו באופן רשמי יהודים מאז 1497, השנה בה הם הועמדו בפני ברירה לעזוב את המדינה או להתנצר. ובכן, רבים מאותם יהודים שנאנסו להתנצר המשיכו לשמור בסוד על זיקה כזו או אחרת עם היהדות, ולמרות שחלפו יותר מחמש מאות שנים, מחקרים מלמדים שגם היום באוכלוסייה המודרנית של פורטוגל בערך 10 אחוזים הם צאצאי האנוסים ורבים מהם בוחרים 'לצאת מהארון' ולהתהדר בזהות הזו. בפורטוגל יש גל גדול של חזרה ליהדות ויש לו גם ביטוי פוליטי שהוליד חוק חדש ומפתיע – מי שיכול להוכיח זיקה לצאצאי המגורשים יכול להגיש בקשה לאזרחות פורטוגלית.

יותר פשוט ממה שנדמה לכם
אז מי יכול להגיש בקשה לאזרחות פורטוגל? כאמור, מי שזכאי להוציא אזרחות פורטוגלית לפי החוק החדש הם צאצאי המגורשים. מה זה אומר תכלס? שכל יהודי שיכול להוכיח שהוא נצר למשפחת מגורשים זכאי לקבל אזרחות. כדי להקל על התהליך פירסמה הממשלה רשימה של אלפי שמות משפחה שידוע כי חיו בספרד או פורטוגל לפני הגירוש. בפועל, יותר מתשעים אחוזים מיוצאי צפון אפריקה, יוצאי טורקיה, יוון, בולגריה ושאר מדינות הבלקן, כמו גם חלק ניכר מיוצאי תימן ועיראק יכולים יחסית בקלות לקשור את עצמם לאחד משמות המשפחה שברשימה.

אם אתם חושבים שאתם זכאים להגיש בקשה לאזרחות פורטוגל, אתם לא חייבים לרוץ לגוגל ולהקליד 'בקשה לאזרחות פורטוגל ישראלים', הכי טוב שתפנו לחברת פספורטים שמתמחה בנושא והם כבר ישמחו לבדוק את הזכאות שלכם לבקשה לאזרחות פורטוגל וללוות אתכם לאורך התהליך.
בדקו זכאותכם לדרכון ספרדי או פורטוגלי
בטלפון 072-33-80-542
או מלאו פרטיכם בטופס:
טלפון
072-33-80-542
 
כתובת
שד' ההסתדרות 208, חיפה


 

פספורטים - פספורט ליוצאי ספרד
 

 

שעות פעילות
א’-ה’  9:00-18:30 | יום ו' 9:00-14:00
 
calendar, calendar, schedule, date, time, day