דרכון ואזרחות ספרדית

עד לפני כמה שנים דרכון ואזרחות ספרדית היו לא יותר מחלום באספמיה עבור רוב הישראלים. אגב, 'אספמיה' היא מילה נרדפת ל'ספרד' בספרות חז"ל, מילה שהתגלגלה לפתגם שמשמעותו בעברית פשוטה – 'חסר סיכוי'. אבל, כבר כמה שנים שזה ממש לא חסר סיכוי, וכבר היום יש לא מעט ישראלים שאספמיה בהחלט מחכה להם בכל הנוגע לנושא זכאות לדרכון ספרדי

איך מוציאים פספורט ליוצאי ספרד?
מה הביא לשינוי, למה היום דרכון ואזרחות ספרדית זה ממש לא חלום באספמיה? ובכן חוקים שנחקקו בתחילת העשור בספרד ופורטוגל מאפשרים ליוצאי ספרד שהם צאצאי משפחות הגירוש הגדול מספרד ב-1492 והגירוש מפורטוגל ב-1497 לקבל אזרחות במסלול מיוחד. אם המשפחה שלכם מקורה בקהילה של יהודים ספרדים התשובה לשאלה – איך מוציאים פספורט ליוצאי ספרד? הרבה יותר פשוטה ממה שאתם חושבים. אף אחד לא מצפה שתציגו הוכחה לרצף משפחתי גנאלוגי פרטני שקושר אתכם ישירות ליהודי ספציפי שגורש מספרד. מספיק שתוכיחו זיקה ישירה לאחד מאלפי שמות המשפחה שנמצאים בנספח לחוק – ההנחה היא שמי שקשור למשפחות שידוע שהתגוררו בחצי האי האיברי בזמן הגירוש הוא בצורה כזו או אחרת נצר שלהן, וככזה נחשב צאצא מגורשים הזכאי להגיש בקשה לאזרחות. בפועל למעלה מתשעים אחוזים מיהודי צפון אפריקה, טורקיה, יוון והבלקן זכאים להגיש בקשה כמו גם לא מעט יהודים ממדינות כמו תימן, עיראק ואפילו הולנד ואיטליה.

בקשה לאזרחות פורטוגל לישראלים
דרכון ואזרחות ספרדית וכן זכאות לדרכון פורטוגלי - הם בהחלט אופציה זמינה עבור ישראלים רבים. אבל יש אופציה זמינה ונגישה ממנה – דרכון ואזרחות פורטוגלית. נסביר: החוק בספרד ופורטוגל אמנם מתייחס לאותו אירוע היסטורי ומתבסס על אותה רשימת שמות, אבל ההליך עצמו שונה מאוד בשתי המדינות. כדי לקבל דרכון ואזרחות ספרדית צריך לעבור מבחן בקיאות בספרדית ולהתייצב במשרדי הממשלה במדריד. זה לא בשמים ויש ישראלים שלא נרתעים מזה ועוברים בהצלחה את התהליך. מנגד, ברוב המקרים אפשר עם אותו רקע בדיוק לקבל דרכון ואזרחות פורטוגלית בלי ללמוד את השפה, בלי לעבור מבחנים ואפילו בלי לצאת מהארץ, אז מה הפלא שבקשה לאזרחות פורטוגל לישראלים הרבה יותר נפוצה מאשר  לדרכון ואזרחות ספרדית לישראלים.
בדקו זכאותכם לדרכון ספרדי או פורטוגלי
בטלפון 072-33-80-542
או מלאו פרטיכם בטופס:
טלפון
072-33-80-542
 
כתובת
שד' ההסתדרות 208, חיפה


 

פספורטים - פספורט ליוצאי ספרד
 

 

שעות פעילות
א’-ה’  9:00-18:30 | יום ו' 9:00-14:00
 
calendar, calendar, schedule, date, time, day