דרכון פורטוגל ישראלים

בקרב מי שמתעניין בפספורט אירופאי בארץ קשה להחמיץ את מה שבשנים האחרונות נחשב לסוג של 'שילוש קדוש' – דרכון פורטוגל ישראלים. אין ספק שדרכון ואזרחות פורטוגלית הם היום הלהיט החדש של המעוניינים בפספורט אירופאי.

איך מקבלים דרכון פורטוגלי?
הסיבה ש'דרכון פורטוגל ישראלים' הפך להיות ביטוי כל כך שגור בחיפושי גוגל, קשורה לכך שאת התשובה לשאלה בכותרת המשנה  אפשר לסכם במילה אחת – בקלות! במסגרת חקיקה חדשה בספרד ופורטוגל שמאפשרת הוצאת דרכון ליוצאי ספרד.

עד לפני כמה שנים דרכם של יוצאי ספרד לאזרחות אירופאית היתה כמעט חסומה. בשונה מישראלים שסביהם הגיעו לפה ממדינות אירופאיות כמו פולין, הונגריה וגרמניה ועובדה זו פתחה לצאצאיהם את השער לדרכון האירופאי הנכסף, הוצאת דרכון ליוצאי ספרד נחשבה למשימה בלתי אפשרית.

מרגע שנחקק החוק התמונה השתנתה מקצה לקצה – המסלולים החדשים בספרד ופורטוגל רלוונטיים דווקא ליהודים ספרדים, שחלק ניכר מקהילותיהם הוקמו על ידי יוצאי ספרד. אז למה אנחנו מדברים בעיקר על 'דרכון פורטוגל ישראלים' ולא על 'דרכון ספרד ישראלים'? הסיבה שמרבית הישראלים בוחרים בדרכון ואזרחות פורטוגלית היא שהמסלול הפורטוגלי הרבה יותר נגיש ונוח.

לקבל אזרחות זרה בלי לצאת מהארץ
אז איך מקבלים דרכון פורטוגלי? בשונה מהחוק בספרד שמחייב את המבקשים להתייצב במשרדי הממשלה במדריד ולעבור מבחן בקיאות בשפה הספרדית, המסלול בפורטוגל אינו דורש שתכירו את השפה ומאפשר לעשות את ההליך בשלט רחוק – בתנאי שאתם נעזרים בגוף מתמחה כמו פספורטים.

תיאורטית ניתן לבצע את התהליך בלי תיווך, אבל במקרה כזה תצטרכו להטריח את עצמכם עד למשרדי הקהילה היהודית בליסבון ולבזבז הרבה מאוד זמן (וכסף) בכיתות רגליים בין משרדי הממשלה בפורטוגל וסביר מאוד להניח שלא תמצאו את הרגליים והידיים. מאידך, אם תבחרו לבצע את ההליך הזה באמצעות פספורטים אז מרגע קבלת אישור הזכאות הראשוני (הליך שפספורטים יכולה להשלים בשבועות בודדים) האזרחות האירופאית שלכם למעשה מובטחת ובתוך שנה עד שנתיים גם אתם תחזיקו בדרכון אירופאי שיקנה לכם זכויות ב-28 המדינות של האיחוד האירופאי.

פספורטים – הדרך הבטוחה לדרכון פורטוגל לישראלים.
 
בדקו זכאותכם לדרכון ספרדי או פורטוגלי
בטלפון 072-33-80-542
או מלאו פרטיכם בטופס:
טלפון
072-33-80-542
 
כתובת
שד' ההסתדרות 208, חיפה


 

פספורטים - פספורט ליוצאי ספרד
 

 

שעות פעילות
א’-ה’  9:00-18:30 | יום ו' 9:00-14:00
 
calendar, calendar, schedule, date, time, day