הוצאת דרכון לפורטוגל

הוצאת דרכון לפורטוגל היא היום הדרך הקלה, המהירה והמשתלמת ביותר להשיג אזרחות אירופאית לישראלים. בשונה מהוצאת דרכון ספרדי הכרוכה בלימוד השפה ובמכשולים בירוקרטיים רבים, דרכון לפורטוגל אפשר להוציא היום בעלות סבירה, בלי מבחנים ואפילו בלי לצאת מהארץ.

מסלול רלוונטי ליוצאי ספרד
לא במקרה הזכרנו את הבקשה לדרכון ספרדי. לפני שנים אחדות ביטלה ספרד באופן רשמי את צו הגירוש ההיסטורי ליהודי ספרד מ-1492. זה היה אקט סמלי שגרר הרבה דיווחים בתקשורת וכלל גם מסלול התאזרחות. אבל בפועל בקשה לדרכון ספרדי עבור ישראלים שרצו לממש אותה נתקלה בקשיים רבים והוצאת דרכון ספרדי התגלתה כמשוכה קשה למעבר.

מה שעבר בשלב הראשון מתחת לרדאר הוא שבאותו זמן גם פורטוגל חוקקה חוק דומה להוצאת דרכון לפורטוגל, אבל ליברלי ומקל בהרבה מהחוק הספרדי.

המקרה הפורטוגלי פחות בולט בעיניים של היום, אבל בראי ההיסטוריה הוא חלק מאותו תהליך שהתרחש בספרד. בעקבות צו הגירוש ב-1492 עברו מרבית יהודי ספרד לפורטוגל, רק כדי לקבל צו גירוש דומה אחרי חמש שנים. היהודים בפורטוגל קיבלו ברירה אכזרית לעזוב באופן מיידי או להתנצר ולהישאר. רבים עזבו, רבים התנצרו מאונס ולמשך כמה שנים גם נאסרה יציאתם מהמדינה. בהמשך עזבו את פורטוגל אנוסים רבים וחזרו ליהדות במדינות אחרות, זה למשל, היה המסלול שעשו הפילוסופים ברוך שפינוזה ואוריאל אקוסטה שהשתקעו בקהילת אמסטרדם. אבל מרבית היהודים בחרו לצאת כליל מהמרחב הנוצרי. רבים השתקעו בצפון אפריקה, אחרים במדינות הבלקן, יוון וטורקיה שבאותה תקופה היו חלק מהאימפריה העות'מאנית.

איך מוציאים דרכון לפורטוגל?
הדרך הטובה ביותר להוצאת דרכון לפורטוגל היא באמצעות חברה שמתמחה בנושא ומחזיקה אנשי קשר ומשפטנים בפורטוגל שפועלים ישירות אל מול הרשויות במדינה.

החברה הבולטת בהקשר הזה היא חברת פספורטים שמפעילה מערך מקצועי של מומחים גנאלוגיים, נוטריונים ומומחים לסוגיות הגירה באיחוד האירופאי בכלל ובפורטוגל בפרט.

הצוות המקצועי של 'פספורטים' ילווה אתכם לאורך כל התהליך וייצג אתכם בפני הרשויות מהכנת התיק הראשוני ועד לרגע בו הוצאת דרכון לפורטוגל תהפוך עבורכם למציאות בכריכת פלסטיק רכה.
 
בדקו זכאותכם לדרכון ספרדי או פורטוגלי
בטלפון 072-33-80-542
או מלאו פרטיכם בטופס:
טלפון
072-33-80-542
 
כתובת
שד' ההסתדרות 208, חיפה


 

פספורטים - פספורט ליוצאי ספרד
 

 

שעות פעילות
א’-ה’  9:00-18:30 | יום ו' 9:00-14:00
 
calendar, calendar, schedule, date, time, day