זכאות לפספורט לאירופה

ישראלים רבים מעוניינים לבדוק אם יש להם זכאות לפספורט לאירופה. אפשר להבין אותם. בעשורים האחרונים מאז שהאיחוד האירופאי יצא לדרך אזרחות במדינה אירופאית אחת היא למעשה שער כניסה לכל היבשת. עבור ישראלים שרוצים ללמוד או לעבוד באחת במדינות האיחוד זכאות לפספורט לאירופה מעניקה יתרון מהותי.

זכאות לפספורט ליוצאי ספרד
מי שבמשך שנים ארוכות 'קופחו' ולא יכלו לקחת חלק בחגיגות היו יהודים יוצאי ספרד, שמלבד השיוך העדתי 'כיהודים ספרדים', לא יכלו להציג זיקה משפחתית ישירה לאירופה ולכן נמנעה מהם הזכאות לפספורט לאירופה.

הבשורות הטובות עבורם הן שלפני כמה שנים המגמה התהפכה לחלוטין, ולמעשה היום יש לישראלי יוצא מרוקו סיכוי גבוה יותר לקבל אזרחות של האיחוד האירופאי מאשר לישראלי יוצא פולין. איך התרחש הנס הזה שאיפשר פספורט ליוצאי ספרד? בזכות הגירוש.

כן, אנחנו מדברים על גירוש ספרד הנודע לשמצה משנת 1492. יש סיבה שיהודים ספרדיים הם כמעט תמיד בני עדות המזרח או הבלקן. גירוש היהודים מספרד הפסיק את הקיום היהודי באחת הקהילות המרכזיות באירופה, ומנגד גלי ההדף שלו היוו תשתית לרבות מקהילות צפון אפריקה, טורקיה, יוון ובלקן.

זכאות לפספורט לפורטוגל
ואיך הגירוש הזה קשור לזכאות לפספורט ליוצאי ספרד? ובכן, לאחרונה נחקקו בספרד ופורטוגל חוקים שמכירים בעוול ההיסטורי ומאפשרים לצאצאי המגורשים לקבל אזרחות במדינות אלה, או במילים אחרות: זכאות לפספורט לאירופה. כך שהיום פספורט ליוצאי ספרד זו בהחלט אופציה ממשית שלפי הערכות מאות אלפי ישראלים יכולים לממש.

כאמור, נחקקו חוקים הן בספרד והן בפורטוגל. במבחן המעשי זכאות לפספורט לפורטוגל יותר נגישה מזכאות לפספורט לאירופה במסלול הספרדי.

המסלול הספרדי מחייב את מגיש הבקשה לעבור מבחן בקיאות בשפה הספרדית ולהיות נוכח פיזית בספרד בעת הגשת המסמכים. החוק בפורטוגל הרבה יותר נגיש וליברלי.

אבל גם במקרה הפורטוגלי לא מומלץ לנסות לעשות את זה לבד. במקרה הזה תיווך היא ממש לא מילה גסה. המלצה שלנו, אם אתם מעוניינים להתחיל בהליך פנו אל חברת פספורטים שמתמחה בהוצאת דרכונים במסלולים הספרדי והפורטוגלי – זה יבטיח את התוצאה המיוחלת, יחסוך לכם זמן ויחסוך לכם כסף.
 
בדקו זכאותכם לדרכון ספרדי או פורטוגלי
בטלפון 072-33-80-542
או מלאו פרטיכם בטופס:
טלפון
072-33-80-542
 
כתובת
שד' ההסתדרות 208, חיפה


 

פספורטים - פספורט ליוצאי ספרד
 

 

שעות פעילות
א’-ה’  9:00-18:30 | יום ו' 9:00-14:00
 
calendar, calendar, schedule, date, time, day