פספורט אירופאי

א' מירושלים רצה ללמוד וטרינריה באיטליה, ד' מחיפה פינטזה על טיול באינדונזיה ו-ח' מרמת גן חלם לפתוח בית קפה בברלין. אחד הדברים שעזרו להם לממש את התוכניות שלהם היה העובדה ששלושתם, כמו אלפי ישראלים נוספים, מחזיקים בפספורט אירופאי.

המון שימושים בדרכון אחד
עבור ישראלים פספורט אירופאי מגלם יתרונות רבים. ברמה הכי בסיסית, בשונה מהדרכון הישראלי, הדרכון האירופאי מקנה כניסה לכמעט כל מדינה בעולם וזה כולל מדינות אקזוטיות ששעריהן סגורים עבור ישראלים כמו אינדונזיה, דובאי או בהוטן וגם מייתר את הצורך בוויזה למדינות כמו ארצות הברית או אוסטרליה.

עבור ישראלים שרוצים ללמוד באירופה הדרכון מקל על הסדרת השהות, ובמדינות מסוימות גם מאפשר לקבל פטור מלא או חלקי לשכר לימוד וגישה למלגות רבות הפתוחות רק עבור אזרחי מדינות האיחוד האירופאי.

עבור ישראלים שרוצים לעבוד או לפתוח עסק באירופה הדרכון הוא בוננזה אמיתית. כשמדובר על פתיחת עסק קשה מאוד לעשות זאת בלי דרכון. האזרחות האירופאית מאפשרת לכם לעבוד באירופה באופן מוסדר חוקי ורשמי, לחיות בכל מדינה בלי הגבלת זמן ואפילו ליהנות מהתנאים הסוציאליים ומרשת הביטחון שחלק ניכר ממדינות אירופה מעניקות לתושבי האיחוד.

28 מדינות בדרכון אחד
לב הסיפור בדרכון האירופאי זו העובדה הפשוטה שאם אתה אזרח של אחת מ-28 המדינות שחברות באיחוד האירופאי, אתה בעצם אזרח של כולן. אין היום הבדל בין דרכון צרפתי לדרכון הונגרי, אוסטרי, בלגי, רומני, גרמני, שוודי, צ'כי, קפריסאי או איטלקי. מלבד הבריטים, שקצת קילקלו את החגיגה עם הברקזיט (ועושה רושם שכבר מתחרטים) והרוסים שמבחינה תפיסתית (וגם גיאוגרפית) לא בדיוק אירופאים, כל מדינות אירופה החזקות חברות באיחוד וזה מעניק להן כוח משותף עצום.  מדינית וכלכלית – גם בעתות משבר, 'גוש היורו' הוא משהו שצריך להתחשב בו.
 


מידע נוסף:


כאמור, ישראלים רבים ערים לאפשרויות הגלומות בפספורט האירופאי וחלקם עושים מאמצים להצטייד בו.

היום, תודות לחקיקה החדשה בפורטוגל וספרד ותודות לחברות מתמחות כמו 'פספורטים' הדרכון האירופאי קרוב יותר ונגיש יותר עבור הרבה מאוד ישראלים שפעם יכלו רק לחלום.

בדקו זכאותכם לדרכון ספרדי או פורטוגלי
בטלפון 072-33-80-542
או מלאו פרטיכם בטופס:
טלפון
072-33-80-542
 
כתובת
שד' ההסתדרות 208, חיפה


 

פספורטים - פספורט ליוצאי ספרד
 

 

שעות פעילות
א’-ה’  9:00-18:30 | יום ו' 9:00-14:00
 
calendar, calendar, schedule, date, time, day