פספורט לפורטוגל

לא במקרה הפך פספורט לפורטוגל לסוג של סמל סטטוס חדש בישראל. פורטוגל היא מדינה מערב אירופית עם טוויסט לטיני מגניב, וכחברה בכירה באיחוד האירופאי – פספורט לפורטוגל הוא שער כניסה לכל עשרים ושמונה מדינות האיחוד האירופאי.

קבלת אזרחות ליוצאי ספרד
בזירת הדרכונים האירופאית פספורט לפורטוגל עבור ישראלים זו תופעה חדשה יחסית. אחרי הכול, בשונה ממדינות כמו פולין וגרמניה ואפילו אוסטריה ובלגיה, בפורטוגל עד לאחרונה לא היתה ממש קהילה יהודית, בכל אופן לא בצורה רשמית, כבר 500 שנה. ב-1497, חמש שנים לאחר גירוש ספרד הועמדו יהודי פורטוגל בברירה כואבת לעזוב את המדינה לאלתר או להתנצר. רבים בחרו באופציה הראשונה, אך מאחר שמרבית יהודי פורטוגל בשלב הזה היו מגורשים מספרד, רבים בחרו להתנצר מאונס ולקטוע את מסע הנדודים אל הלא נודע.

מתחת לפני השטח, חלק מאותם אנוסים שמרו במשך דורות על קשר למסורת, והיום מעריכים שכעשרה אחוזים מאוכלוסיית פורטוגל הם צאצאי אנוסים. בסוף המאה העשרים הם החלו "לצאת מהארון", חלקם שבו ליהדות, רובם פשוט מגלים סימפטיה לנושא. על רקע זה ניתן להסביר את החקיקה הליברלית שמאפשרת קבלת אזרחות ליוצאי ספרד במדינה. כמעט בין לילה הפך פספורט לפורטוגל לאופציה ריאלית עבור מאות אלפי ישראלים שתחת החוק החדש שמסדיר קבלת דרכון ליוצאי ספרד יכולים להוציא פספורט לפורטוגל.

קבלת אזרחות לפורטוגל
הדרך הטובה ביותר להתניע ולהתקדם במסלול שמאפשר קבלת דרכון ליוצאי ספרד על פי החוק החדש היא באמצעות גוף מומחה. בישראל הכתובת המתבקשת עבור מי שרוצה לפעול למימוש קבלת אזרחות בפורטוגל, היא חברת פספורטים.

חברת פספורטים מתמחת בסיוע לישראלים העונים לקריטריון לקבל פספורט לפורטוגל שיפתח להם שער לכל מדינות האיחוד האירופאי. הגישה של פספורטים היא גישה הוליסטית. בחברה יבצעו עבורכם בדיקת זכאות ראשונית חינם, שבעקבותיה, אם תרצו, הדרך לדרכון כמעט מובטחת. בפספורטים יכינו עבורכם את התיק, יציגו אותו בפני נציגי הקהילה היהודית שהם הפוסקים בעניין הזכאות העקרונית. כאשר זו מתקבלת יריצו אנשי פספורטים בפורטוגל את הבקשה באמצעות הצינורות המקובלים עד לקבלה הפיזית של הדרכון כשנה וחצי לאחר תחילת התהליך.
 
בדקו זכאותכם לדרכון ספרדי או פורטוגלי
בטלפון 072-33-80-542
או מלאו פרטיכם בטופס:
טלפון
072-33-80-542
 
כתובת
שד' ההסתדרות 208, חיפה


 

פספורטים - פספורט ליוצאי ספרד
 

 

שעות פעילות
א’-ה’  9:00-18:30 | יום ו' 9:00-14:00
 
calendar, calendar, schedule, date, time, day