פספורט לפורטוגל

הלהיט החדש בקרב הישראלים שמנסים להוציא אזרחות אירופאית הוא הפספורט הפורטוגלי. פורטוגל אכן מדינה נהדרת, חלק מאירופה הקלאסית אבל עם טוויסט לטיני. היא שייכת לארגון מדינות הים התיכון למרות שהחופים הנפלאים שלה פרושים בכלל לאורכו של האוקיינוס האטלנטי. יש בה ערים עם אדריכלות נפלאה כמו ליסבון או פורטו שיודעות להציע כל מה שכרך מודרני צריך, ובאותה נשימה אפשר למצוא בה גם שכיות חמדה טרופיות כמו האיים האזוריים. אין ספק שיש לאזרחות הפורטוגלית ארומה סקסית, אבל הסיבה לנהירה הזו נמצאת במקום אחר.

כל הדרכונים מובילים לאיחוד האירופאי
האמת היא שאין קשר בין היתרונות שיש לפורטוגל לבין העובדה שהרבה מאוד ישראלים עתידים בשנים הקרובות להפוך לאזרחים גאים של פורטוגל; במציאות הנוכחית, בה האיחוד האירופאי הוא בעצם ישות מדינית אחת שנותנת את כל הזכויות לכל מי שמחזיק בדרכון של אחת המדינות, זה לא משנה אם יש לכם דרכון גרמני או רומני, איטלקי או פולני, הונגרי או פורטוגלי – למרות המיתוג השונה של כל מדינה, זה באמת היינו הך.

אז למה דווקא פספורט לפורטוגל? ובכן, מסתבר שעבור הרבה מאוד ישראלים הדרכון הזה הכי קל להשגה, הן ברמת משך התהליך, הן ברמת הפרוצדורה והן ברמת העלות הנלווית. ברגע הראשון זה נשמע מוזר, הרי פורטוגל היא לא בדיוק מדינה שמפורסמת ביהודים שלה, למעשה, מאז ראשית המאה ה-16, בה חויבו כל היהודים בפורטוגל להתנצר או לעלות על המוקד, אין ממש יהודים בפורטוגל. לפחות לא באופן רשמי. באופן פחות רשמי כבר שנים שמשהו מבעבע מתחת לפני השטח. מסתבר כי חלק מצאצאי האנוסים עדיין שומרים בסתר על הזיקה היהודית ובשנים האחרונות הם גם יוצאים מהארון, והם רבים. לכן לא צריך להתפלא, שכמו שכנתה ספרד, גם פורטוגל אימצה חוק שמתיר לצאצאי המגורשים להתאזרח.

 


מסלול אזרוח נוח:


החוק החדש בפורטוגל ליברלי ונוח במיוחד. רף ההוכחה יחסית נמוך, ומספיק שהוכחת שאתה נצר למשפחה שמופיעה במאגר השמות (העצום) הנספח לחוק, והדרך להשגת פספורט לפורטוגל פתוחה בפניך.

לפרטים נוספים אנחנו ממליצים שתפנה למקצוענים של חברת פספורטים.

בדקו זכאותכם לדרכון ספרדי או פורטוגלי
בטלפון 072-33-80-542
או מלאו פרטיכם בטופס:
טלפון
072-33-80-542
 
כתובת
שד' ההסתדרות 208, חיפה


 

פספורטים - פספורט ליוצאי ספרד
 

 

שעות פעילות
א’-ה’  9:00-18:30 | יום ו' 9:00-14:00
 
calendar, calendar, schedule, date, time, day